HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


piątek, 5 grudnia 2008

Esmertec Jbed - lepsza Java

Zainstalowany w 514-ce "firmowy" engine Java (Program Java - JBlend) nie jest szczytem technologii. Każdy, kto chciałby nieco podrasować możliwości Java w swoim iPaq-u powinien sięgnąć po silnik Java Jbed firmy Esmertec. Co prawda jest to moduł angielskojęzyczny, ale nie przeszkadza to w niczym - obsługa programu sprowadza się właściwie przecież tylko do odpalania aplikacji Java z interfejsu Jbed (identycznie jak w przypadku firmowego JBlend).

Po zainstalowaniu Esmertec Jbed przejmuje on "kontrolę" nad Java w telefonie - innymi słowy wszystkie aplikacje Java będą automatycznie obsługiwane przez Jbed, a nie Jblend. Niestety jeśli były wcześniej zainstalowane, trzeba je przeinstalować.

Dostępne są 2 wersje Esmertec Jbed: zwykła - wystarczająca do obsługi większości aplikacji Java (gry, przeglądarki WWW itp) oraz wersja 3Dmod, która jak sama nazwa wskazuje umożliwia odsługę bardziej zaawansowanych aplikacji wymagających trybu trójwymiarowego. Osobiście korzystam z wersji "normalnej" - jest 3 razy mniejsza i w zupełności zadawalająca.


Brak komentarzy: