HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


czwartek, 5 lutego 2009

VITO Audio Player: wygodne odtwarzanie MP3-jek

Dostarczany wraz z Windowsami odtwarzacz multimediów Windows Media Player nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdy chce się wygodnie posłuchać plików MP3 wrzuconych gdzieś np. na kartę pamięci. Nie będę się na ten temat rozpisywał, dość powiedzieć, że rozpaczliwie próbowałem znaleźć jakiś inny, alternatywny odtwarzacz i większość z nich - choć oferuje przebogate funkcje, skórki, korektory dźwięku, itp - nie przypadła mi do gustu. Przede wszystkim strasznie obciążają system podczas pracy, a dodatkowo mnogość bajerów wcale nie czyni ich łatwiejszymi i przyjemniejszymi w obsłudze - a wręcz przeciwnie. Ale wreszcie udało mi się znaleźć to, czego szukałem: VITO Audio Player - prosty, pozbawiony bajerów, za to bardzo szybki i "skuteczny" odtwarzacz.
Aplikacja oferuje odtwarzanie muzyki ze wskazanego folderu wraz z podfolderami lub bez nich (żadnych playlist!), włącza się raz dwa, a wyłącza się zwalniając miejsce w pamięci (przez opcję Exit). Brak bajerów oznacza, że oferuje tylko kilka podstawowych funkcji: play, stop, pauza, odtwarzanie losowe i powtarzanie. Zamiast korektora jest po prostu "Bass Boost" - naprawdę wzmacniający niskie dźwięki! Podczas odtwarzania można z łatwością przemieścić się do wybranego utworu (widoczna jest lista tracków), ściszyć czy podgłośnić muzykę oraz "przewinąć" odtwarzany utwór. Aplikacja obsługuje oczywiście MP3 tagi. Po zainstalowaniu Vito Audio Player staje się domyślnym odtwarzaczem plików audio (co można wyłączyć w opcjach aplikacji), więc "klikniecie" dowolnego utworu z poziomu np. przeglądarki plików automatycznie go uruchamia. Przy tak prostym rozwiązaniu nie przeszkadza zupełnie, że player nie jest dostępny w języku polskim.
Na stronie Vito Technology - producenta Audio Player - nie ma już niestety żadnych informacji o tej aplikacji. Udało mi się jednak znaleźć chyba ostatnią wersję Audio Playera (v1.16) z końca 2007 roku. Zachęcam do pobrania (wersja pełna :).

» POBIERZ VITO Audio Player v1.16

Brak komentarzy: