HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


sobota, 5 kwietnia 2008

Super słownik MDict v2.4 i bazy słownikowe
MDict firmy Octopus Studio to chyba najlepszy system słownikowy dla Smartphone. Jest prosty w obsłudze, łatwo konfigurowalny i przede wszystkim darmowy. Umożliwia jednoczesne korzystanie z wielu słowników, encyklopedii czy leksykonów na raz. MDict sam w sobie nie zawiera żadnych słowników - jest tylko "interfejsem" wykorzystującym bazy słownikowe w formacie *.mdx. Gotowe do użytku bazy mdx można znaleźć w internecie lub nawet stworzyć samemu (np. za pomocą buildera/konwertera MDX).
Najnowszą wersję MDict oraz konwerter mdx i przykładowe słowniki (np. jap<->ang i thai<->ang) można pobrać ze strony producenta.

» POBIERZ: MDict (Uwaga: Słownik trzeba instalować na karcie pamięci, aby wystarczyło miejca na bazy słownikowe, które muszą znajdować się w tej samej lokalizacji.)
» POBIERZ: 14 polskich słowników do MDict (m.in: pol<->ang, pol<->ameryk, encyklopedia, słownik synonimów, słownik wyrazów obcych, pol<->niem, pol<->hiszp, ortograficzny itp...)

Brak komentarzy: