HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


piątek, 28 listopada 2008

Palringo: alternatywa dla mobilnego GG

Palringo to rozbudowany komunikator firmy Mobile Instant Messaging pozwalający m.in na korzystanie z klientów : GG, Google Talk, ICG. Oprócz wiadomości tekstowych można wysyłać także wiaomości głosowe i zdjęcia zrobionych za pomocą wbudowanego aparatu. Program jest darmowy, ale by z niego korzystać trzeba zarejestrować się na stronie: http://www.palringo.com/. Znajdziemy tam także archiwum odbytych rozmów (niestety tylko tych z innymi użytkownikami Palringo). Komunikator jest bardzo wygodny w obsłudze, posiada intuicyjne menu, a jego działaniu nie można nic zarzucić. Użytkownicy GG muszą jednak pamiętać, by nie eksportować listy kontaktów z WebGG. Powoduje to niepoprawne importowanie listy, a często nawet usunięcie większości kontaktów z serwera.

»POBIERZ Palringo v.1.0 dla Smartphone

2 komentarze:

ERPE pisze...

Aby komunikator (np GG) działał domyślam się, że musi utrzymywać cały czas łącznośc z serwerem. To może być dość drogie. Czy Parlingo potrafi jakoś sprytnie odczytać wiadomości, które przyszły podczas gdy jest się offline?

Gilu pisze...

Jeśli dostaniemy jakieś wiadomości na GG, kiedy jesteśmy offline Palringo pokzauje jej nam zaraz po zalogowaniu się do serwera.