HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


środa, 5 listopada 2008

Problemy z ponownym połączeniem WiFi - cd.

Uprzejmie informuję, że powróciłem cało z wakacji, które jednocześnie były moim miesiącem miodowym :) Nie zamierzam dłużej zaniedbywać tego bloga i przynajmniej raz na dwa tygodnie postaram się coś wrzucać.

Na początek pozwolę sobie powrócić do sprawy z sierpnia, kiedy pisałem o problemach z WiFi. W połowie października bowiem wsparcie techniczne HP w końcu uporało się z problemem. Okazuje się, że dziwne zachowanie telefonu jest... najzupełniej normalne. Windows Mobile zainstalowany w tym telefonie po prostu w taki sposób współpracuje z siecią bezprzewodową w warunkach stresowych (tzn. krótkotrwałe wyjście poza zasięg), teoretycznie uniemożliwiając urządzeniu nawiązanie połączenia po to, by zostało ono (teoretycznie) znowu przerwane. Oczywiście ma to na celu oszczędzanie baterii i poprawę pracy... Jak dla mnie - porażka. HP wytłumaczyło się tym, że tak ma być, bo MS tak zaplanowało i nic nie da się z tym zrobić. Przedziwna logika ;) która niestety może przeszkadzać w normalnym użytkowaniu telefonu. Tak więc trzeba korzystać z rozwiązania podanego przeze mnie ostatnio - czyli ręczne kontrolować stan połączenia, co jest nieco uciążliwe, ale przynajmniej (w większości przypadków) działa.
Przy okazji: jeżeli ktokolwiek z (po przerwie zapewne nielicznych) czytelników tego bloga posiada w domu bezprzewodowy router oraz inne urządzenie oparte o Windows Mobile, prosiłbym o sprawdzenie, czy problem występuje także na nim. Bo może to tylko problem HP?

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Testowalem z SPV M3000 (czyli MDA III) i nie ma takich problemow. Jak wychodzi sie z zasiegu AP, to polaczenie znika, jak sie wejdzie spowrotem w zasieg, to polaczenie jest przywracane.
Polaczenie bylo testowane przed updatem, czyli na WM6 i po updacie, czyli na WM6.1.
U mnie z tym wifi na ipaq514 jest jeszcze gorzej, bo to nie jest kwestia 'zgubienia' zasiegu. Po prostu czasami sie laczy z siecia, a czasami nie chce sie polaczyc i przez kilka dni.
Co najdziwniejsze nie pomaga mu hard reset, ktory jak sama nazwa mowi powinien wszystko zresetowac do zera. Jakbys cos slyszal o jakims magicznym sposobie typu 'zewrzec dwie zworki' :-), to dawaj znac, bo juz tak wkurza mnie ten telefon, ze jest przeznaczony na eksperymenty.