HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


środa, 9 lipca 2008

fring - czyli Skype w telefonie

Wiele razy będąc zagranicą w zasięgu hotelowego hot-spota i mając przy sobie telefon z bezprzewodowym dostępem do Internetu zastanawiałem się, jak skorzystać z dobrodziejstw VoIP za pośrednictwem WiFi. Oczywiście, pierwszym odruchem było sprawdzenie, czy Skype działa na komórki. Owszem, działa - ale... jest płatny. Na szczęście istnieje darmowa alternatywa, która bije Skype'a na głowę: fring. Fring to coś więcej, niż tylko komunikator, gdyż pozwala na jednoczesne logowanie się do kont MSN Messengera, Google Talk, ICQ, SIP, Yahoo Twitter, AIM oraz - co najważniejsze - Skype'a. Za darmo są oczywiście połączenia do innych użytkowników tych sieci, ale bez problemów można korzystać ze SkypeOut czy SkypeIn.
Fring oferuje także własną sieć i własne stawki za połączenia na numery telefoniczne. Jakby tego było mało, aplikacja pozwala na swobodne prowadzenie czatów (choć nie jest to zbyt wygodne ;) oraz na przesyłanie plików (m.in. do użytkowników Skype'a).

Wszystko to powoduje, że program jest dla mnie równie niezbędny, co Smart Toolkit. Obsługa fringa jest banalnie prosta, choć niestety na razie aplikacja jest nie jest dostępna w języku polskim. Program można (za darmo) pobrać z http://www.fring.com/.
W czasie rozmów należy tylko uważać, by nie wyjść poza zasięg sieci WiFi - program automatycznie przełączy się wtedy na sieć telefoniczną. Zachowanie to można zmienić, w opcjach wskazując kolejno Settings, Connection, Wi-Fi only.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Mam maly problem z tym programem.
Udalo mi sie uruchomic skype (ladnie dziala), chialem uruchomic polaczenia voip dla tlenofonu i tu problem.
w polu user wpisuje login@sip.tlenofon.pl
w polu pass wpisuje
********
proxy adres podaje
sip.tlenofon.pl

naciskam ok i ...
Service registration failed. Check your credentials.

Na konto mozna sie zalogowac przez www, datki wplacone.
Prosze o pomoc jesli komus udalo sie to rozwiazac.