HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


niedziela, 29 czerwca 2008

Synchronizacja kalendarza iPaq z kalendarzem Google

Kalendarz Google (http://www.google.com/calendar) jest jednym z podstawowych narzędzi większości osób, z którymi się spotykam. Niestety, kalendarz ten działa tylko z "pełnowymiarowymi" przeglądarkami internetowymi - wersja dla telefonów jest tylko do odczytu. Czy istnieje zatem sposób na synchronizowanie domyślnego kalendarza w telefonie z kalendarzem Google'a? Istnieje, i to nawet nie jeden, a przynajmniej dwa.

Pierwsze rozwiązanie to GMobileSync (http://rareedge.com/gmobilesync), darmowe narzędzie pozwalające na dwukierunkową synchronizację między Googlem a kalendarzem iPaqa. Niestety, obecna wersja nie jest zbyt stabilna (np. próba zmiany ustawień powoduje błąd i zakończenie pracy) i nie radzi sobie zbyt dobrze z powtarzającymi się spotkaniami (spowodowało to błąd w moim kalendarzu Google'a, przez który nie mogę korzystać z dodatku Lightning do Thunderbirda...). GMobileSync jest projektem typu open source, więc osoby mające talent do kodowania mogą przyłączyć się do zespołu i pomóc naprawić błędy.

Alternatywnym sposobem jest GooSync (http://www.goosync.com/), na którym można założyć darmowe konto i zsynchronizować je z kalendarzem Google. Następnie należy wybrać urządzenie (w przypadku iPaqa: WindowsMobile SmartPhone (non-touch screen) - GooSync obsługuje niezliczoną wprost liczbę innych telefonów), pobrać i zainstalować plik .cab, podać parametry połączenia i już można rozpocząć synchronizację. Darmowe konto pozwala na obustronną wymianę informacji w jednym kalendarzu, 7 dni wstecz i 30 do przodu. Za dodatkową opłatą (30 funtów na dwa lata) można te okresy dowolnie zmieniać, a także synchronizować więcej kalendarzy.

Wadą obu wymienionych rozwiązań jest konieczność ręcznego uruchamiania synchronizacji (trzeba o tym pamiętać ;) - jednakże ze względu na stabilność polecałbym GooSync.

autor: Sorrow

Brak komentarzy: