HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


piątek, 18 lipca 2008

Prosty notatnik

Jeżeli stoisz przed koniecznością zanotowania czegokolwiek na szybko i nie masz pod ręką papieru i ołówka, odruchowo sięgasz po telefon. iPaq 514 wyposażony jest w dyktafon, który umożliwia zapisywanie notatek głosowych, oraz w Office Mobile, które pozwala na edytowanie już istniejących plików. Brakuje - moim zdaniem - prostego w obsłudze notatnika, w którym można zapisać cokolwiek (ot, choćby niemożliwą do wymówienia nazwę fantastycznej potrawy w jakiejś egzotycznej restauracji).
Na rynku jest oczywiście pełen wybór oprogramowania, które umożliwia tworzenie plików tekstowych. Dostępne są zarówno profesjonalne, komercyjne narzędzia (Orneta Notepad, na przykład), jak i darmowe miniprodukcje, jak NotePad 1.0.1. Aplikacja ta jest napisana w Javie (a więc uruchomi się nie tylko na iPaqu, ale na każdym współczesnym telefonie) i spełnia wszystkie wymogi prostego notatnika.
Po uruchomieniu programu mamy możliwość utworzenia nowej notatki oraz otworzenia lub usunięcia już istniejącej. I to wszystko. Minimalizmowi produkcji sprzyja interfejs graficzny, którego właściwie nie ma - czarny tekst na białym tle. Program nie oferuje absolutnie żadnych możliwości konfiguracyjnych, o zapisywaniu czy otwieraniu plików tekstowych nie wspominając, jednakże jako notatnik potrzebny natychmiast sprawdza się idealnie. Dodatkowym atutem - oprócz oczywiście braku opłaty za korzystanie - jest rozmiar: NotePad zajmuje 6,6 kB.

Pobierz NotePad 1.0.1 (w języku angielskim).

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Świetny pomysł z tym notatnikiem, ale u mnie nie chce się zainstalować. Komunikuje, że "Instalacja nieudana, nrbłędu=905 Niezgodność atrybutów"
Co to może być? Jak na razie innego notatnika nie znalazłem...
Marek