HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


piątek, 1 sierpnia 2008

Problemy z ponownym połączeniem z WiFi

iPaq 514 (Windows Mobile?) posiada denerwującą wadę w module odpowiedzialnym za działanie karty WiFi. Otóż, co jakiś czas, spontanicznie, odmawia ona połączenia z siecią. Jest to szczególnie widoczne w przypadku połączenia opartego o WPA-AES z kluczem współdzielonym (PSK). Wystarczy połączyć się z taką siecią, po czym wyjść poza jej zasięg. Po powrocie sieć będzie wykrywalna, ale telefon odmówi przyłaczenia się do niej i uzyskania z niej adresu IP (nie będzie nawet próbował).
Niestety, problem ten jest nierozwiązywalny normalnymi metodami. Nie istnieje żaden patch, który go naprawia (choć dział wsparcia technicznego HP intensywnie nad nim pracuje), ani żadna tajemna funkcja lub wpis w rejestrach. Nawet narzędzia profilujące do WiFi sobie z tym nie radzą. Dający sporą pewność sposób polega na... ręcznym rozłączaniu się z siecią, gdy zamierzamy wyjść poza jej zasięg. Jeżeli pobyt poza zasięgiem jest wystarczająco długi (czasem wystarczy godzina, czasem dzień...), telefon będzie umiał nawiązać połączenie ponownie. Jeżeli nie - trzeba cierpliwie czekać, aż mu przejdzie. Zatem, jeżeli posiadasz w domu sieć WiFi skonfigurowaną na WPA-AES-PSK, pamiętaj, by wyłączać kartę sieciową w telefonie przed opuszczeniem domu ;)
Jak tylko dowiem się o jakimś programowym sposobie rozwiązania tego problemu, niezwłocznie dam znać.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

wiec: jestem od kilku tygodni posiadaczem ipqa i mam powazne problemy z WIFI!!
juz chyba od tygodnia mi 'nawiazuje', wiec jezeli ktos wie o co chodzi i zna ten problem i wie jak z tego wybrnąć to bede bardzo wdzieczny. to jedna z najwazniejszych funkcji tego palmtopa i chyba dlatego go kupilem :)