HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


piątek, 9 października 2009

Elektroniczne papierosy - dla palących użytkowników 514-tek

Hmmm... zapewne zdziwicie się, że tym razem nie napiszę nic o 514-ce. Ale nie mogę się powstrzymać....
Jako nałogowego palacza (niestety) bardzo mnie ostatnio zainteresował temat elektronicznych papierosów. Podobno można dzięki nim rzucić palenie, a jeśli nie, to przynajmniej znacznie ograniczyć trucie organizmu substancjami rakotwórczymi i toksycznymi oraz wyeliminować przyjmowanie smoły do płuc.
Udałem się więc w Net na zakupy i w sklepie http://www.e-smok.eu/ (oferującym fajne mini e-papieroski) zakupiłem 2 elekryczne modele e-smok v901 oraz e-smok v903 (ten drugi jest bardzo malutki) i rozpocząłem elektroniczny "odwyk". Jak na razie wszystko wskazuje na to, że to działa! Mogę popalać e-smoka pisząc ten post, udało mi się też już popalić w pracy przy biurku i jadąc samochodem. A "spożycie" analogowych papierosów ograniczyłem o więcej niż połowę. Życzcie mi szczęścia w całkowitym porzuceniu nałogu - może za kilka lat będę mógł bez zadyszki wejść po schodach do domu :)

Zakup e-papierosów dał mi możliwość nieco lepszego przyjrzenia się samej technologii i sprowokował pewną refleksję w związku z Chinami - krajem, który e-papierosy wymyślił. Elektroniczny papieros jest bowiem wbrew pozorom całkiem zaawansowanym technologicznie urządzeniem. W jego wnętrznościach kryje się bardzo "sofistikejted" elektronika: czujniki przepływu powietrza automatycznie włączające zasilanie z baterii, podzespoły monitorujące np długość "zaciągnięcia" czy temperaturę modułu grzejącego oraz szereg innych elektronicznych bajerów sterujących tym ustrojstwem. Ładowanie przez USB lub z gniazdka... A całość w urządzeniu wielkości tradycyjnego papierosa. Chciało by się rzec "czego to ludzie nie wymyślą"...
I nie było by tw tym nic dziwnego gdyby e-papierosy opracowali przodujący w nowoczesnych technologiach Japończy, Koreańczycy, inżynierowie z krajów Europy Zachodniej czy USA. Ale elektroniczne papierosy wymyślili i opracowali Chińczycy! Nie była to "praca odtwórcza" jaką na zlecenie firm elektronicznych z całego świata chińskie fabryki uprawiają obecnie, a całkowicie własna inwencja, pomysł i realizacja. Jakość samych e-papierosów też cale nie jest przysłowiowa "chińska" - to całkiem solidne urządzenia, wykonane z najwyższą starannością i jakością.
Co będzie następne? Co wdrożą Chińczycy przez następne kilka lat? Ja już zaczynam się obawiać, że całkiem szybko to właśnie oni zdominują rynek elektroniczny i komputerowy. Może czas zacząć uczyć się Chińskiego?

2 komentarze:

Blogger pisze...

VaporFi is the #1 electronic cigarettes supplier on the market.

Jie Janet pisze...

If you are searching for the best e cig in vapesourcing for beginners, the smok tfv8 x-baby tank is the perfect choice. This stylish device is light and easy to handle. Newbies rave about how easy it is to refill, which sets it far above many competing devices. The battery never gets a bad review because of smok tfv8 x-baby coils's legendary capacity. New vape users love the rich and thick vapor produced by this high-performance device.