HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


czwartek, 29 października 2009

Backup danych - na wszelki wypadek...

Ja jeszcze tego nie potrzebowałem (pewnie dlatego, że staram się być zawsze czujnym) ale różnie bywa w życiu. Zapewne tak jak i w przypadku "normalnego" systemu operacyjnego, wielu z was przydałaby się możliwość zrobienia backupu danych (kopii bezpieczeństwa danych) z iPAQa.
Aplikacją, która zbiera najwięcej pozytywnych opinii w tym temacie, jest SpriteBackup. Potrafi naprawdę wiele - od kopii całego systemu, po kopię tylko wybranych elementów, od kopii na dysk komputera, po backupy na serwer FTP czy kartę pamięci, może pracować 'na żądanie', lub automatycznie zgodnie z ustalonym harmonogramem. Żeby było jeszcze prościej - może utworzyć kopie danych, które same załadują się do telefonu - bez potrzeby instalacji czy wgrywania aplikacji (tzw. self-extracting backups). Oczywiście tworzy kopie Kontaktów, wiadomości SMS, dokumentów, Kalendarza, a nawet 'ulubionych' z przeglądarek internetowych. Może po prostu przywrócić cały system do stanu, w jakim został 'sklonowany'. Procesem tworzenia kopii i przywracania można zarządzać z poziomu komutera PC. A wszystko jest dostępne po polsku :) SpriteBackup w wersji 6.5.5 Build.1 można pobrać jako plik instalacyjny .EXE (uruchmiany z poziomu PC) lub .CAB (do instalacji bezpośrdnio w telefonie). Ze względu na wielkość aplikacji, doradzam raczej instalację aplikacji na karcie pamięci.

» POBIERZ SpriteBackup ze strony producenta (wersja Trial)

Brak komentarzy: