HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


wtorek, 18 maja 2010

Powitanie i kilka słów o JavaBenchmark


Witam wszystkich serdecznie. W dniu dzisiejszym przyłączyłem się do pisania niniejszego bloga,będę dodawał co nieco od siebie, ale przejdźmy do rzeczy.


Latając po sieci w poszukiwaniu aplikacji na telefon, natknąłem się na pewną ciekawą pozycje jaką jest JavaBenchmark. Cóż ona potrafi? Ano dzięki niej możemy przetestować jak szybko działa każdy telefon posiadający Javę. JBenchmark2 bo o tej wersji mowa wykonuje 5 testów szybkości w których mierzy klatki na sekunde, między innymi manipulacja zdjęciem i animacja 2D. Po ich wykonaniu oblicza punkty za te właśnie testy. Z ciekawości zainstalowałem na swojej 514-tce, rzecz jasna poprzez emulator Esmertec Jbed, którego znalazłem na tym blogu. O tyle ciekawiej, że możemy zobaczyć skutek podkręcenia procka w HP'eku. Przy wyłączonych bajerach, bez podkręconego procesora wynik ogólny za test wyniósł około 400 punktów. Gdy podkręciłem procesor, wykonałem test ponownie, także bez włączonych dodatków. Wynik wyniósł aż 700 punktów! Nie przypadkowo. Animacje chodzą faktycznie płynniej. O tyle fajniej, że możemy przesłać aplikacje dla przyjaciół i sprawdzić, który telefon szybciej śmiga.

»POBIERZ JavaBenchmark 2 (plik JAR)

Brak komentarzy: