HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


czwartek, 20 maja 2010

Esmertec Jbed a malutkie czcionki

Osoby które używają tego programu w 514, dzięki któremu możemy korzystać z javy, po zainstalowaniu np. Opery Mini spotkały przykrą niespodziankę a mianowicie nie dało się rozczytać literek, wyglądało to mniej więcej jak na tym obrazku. Sprawia to duży problem w korzystaniu z javki, nawet po ustawieniu w Operze czcionki na bardzo dużą za wiele to nie daje. Parę dni temu z braku laku sprzerając w rejestrze natrafiłem na wpis, który odpowiada za rozmiar literek w Esmertec Jbed. Postaram się czytelnikom wyjaśnić jak powiększyć te oto literki.

1. Korzystając z dowolnego edytora rejestru w telefonie wchodzimy w:
HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Apps/Esmertec Java/Device Info/Java Font

2. Znajdziemy w tym folderze trzy wartości: Size Small, Size Medium, Size Large (odpowiednio mały, średni i duży rozmiar). Zmieniamy ich wielkość wedle uznania, ja polecam kolejno 15, 20, 25. Gdy już przestawimy te wartości we wszystkich programach w Esmertec Jbed będzie powiększona czcionka.

3 komentarze:

ERPE pisze...

Kurcze, fajnie, że o tym napisałeś, bo mnie własnie te malutkie czcionki w Operze Mini denerwowały :)
Przy okazji, jako edytor rejestru polecam edytor z pakietu Resco Explorer (opisany tutaj)

Mateusz pisze...

No i to to ja rozumiem.
Wielkie dzięki za takiego newsa.

A jeśli chodzi o edytor to ja użyłem CeRegEdit, działa z poziomu PC, więc dla mnie wygodniejszy

Anonimowy pisze...

Witam, zainstalowałem OperęMini 5.1 i chodzi super, tylko jeden problem, gdy chce napisac jakis tekst to mi wyskakują cyfry zamiast liter,tzn klikam np na A a tu 2-ka, zmieniam je kawiszem * i też nic nie pomaga. Jaki zrobilem blad ze to to nie chce dzialac?