HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


wtorek, 15 kwietnia 2008

Windows Live: e-mail, wyszukiwarka i komunikator

Przez bardzo długi czas ignorowałem obecnoć w moim iPAQ-u czegoś, co nazywa się Windows Live (atawistyczny lęk przed nieznanym, szczególnie firmy Microsoft...). Odważyłem się w końcu i... jestem bardzo zadowolony. Oprócz wyszukiwarki internetowej (żadne wielkie dzieło) Windows Live oferuje bowiem szybki i właściwie nie wymagający żadnych konfiguracji dostęp do poczty e-mail. Jest też Messenger (komunikator), którego jeszcze nie wypróbowałem.
A pocztę e-mail uruchamia się całkiem prosto - wystarczy założyc darmowe konto (z poziomu PC) na www.hotmail.com (w domenie hotmail albo windowslive) i następnie podać utworzone tym sposobem Windows Live ID i hasło w Windows Live w iPAQ-u. I już z telefonu można łatwo wysyłać i odbierać maile za pomocą GPRS lub Edge (włącza się automatycznie). Żeby było ciekawiej, można w Hotmail.com ustawić obsługę wielu kont pocztowych i wtedy z iPAQ-a ma się dostęp do wszystkich swoich maili. Wysłanie i odbieranie maili trwa chwilę (synchronizacja z serwerem Microsoft Live), nie pożera cennych sekund i nie trzeba nic wiecej konfigurować. Po prostu "send". A sama usługa Windows Live oferuje znacznie więcej (blogi, udostępnianie zdjęć, kalendarz jak w Outlook-u...). Warto spróbować, choćby dla tej bardzo prostej obsługi poczty w iPAQ-u.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Działa super!!!
A jak ustawić inne konta żeby z nich też dostawać maile?

ERPE pisze...

Obsługę innych kont trzeba ustawić sobie w administracji konta Hotmail czy Windowslive. Nie pamiętam dokładnie jak i gdzie, ale to właśnie tam. Na pewno znajdziesz (jest tam przecież też help).