HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


sobota, 5 kwietnia 2008

Synchronizacja iPAQ 514 z ActiveSync przez Bluetooth

KOLEJNOŚĆ MA ZNACZENIE
1. uruchomić bluetooth w kompie. Otworzyć ustawienia/konfigurację usługi bluetooth i sprawdzić numer portu dla usługi "serial port" (np. COM 4)
- jeśli potrzeba to doinstalować usługę "serial port" i wybrać port (ale nie za wysoki - maks COM8).
- jeśli były wcześniej dodawane porty do Bluetooth i jest ich teraz kilka to najlepiej wszystkie je usunąć i dodać serial port od nowa. (porty można sprawdzić i usunąć w Menadżerze Urządzeń/porty)
2. uruchomić ActiveSync na komputerze, wejść do ustawień połączenia i zaznaczyć opcję "zezwalaj na polaczenie z" i wybrać ten sam port, który jest ustawiony dla "serial port" w bluetooth (w tym przykładzie COM 4)
3. wlączyć bluetooth w ipaqu ale nie ustawiać jeszcze widoczności - ma być Niewykrywalny (menu bluetooth/wyłącz widoczność)
4. uruchomić ActiveSync w ipaqu, wybrać "menu/połączenia" i ODZNACZYĆ opcję "synchron. wsz. komputery przy użyciu połączenia:" (najczęściej jest tam USB, co uniemożliwia połączenie przez bluetooth)
5. teraz w ipaqu włączyć widoczność bluetooth
6. w komuterze uruchomić teraz wykrywanie urządzeń bluetooth. Wybrać znalezionego ipaqa, wpisać kod do "parowania urządzeń" (najlepiej 0000) i kliknąc "sparuj" (pair). Komunikat o połączeniu pojawi się w ipaqu.
7. Na ipaqu potwierdzić kod (0000) i wybrać "dalej". Urządzenia powinny być sparowane (no może trzeba to jeszcze raz potwierdzić w komputerze...)
8. Uruchomić ActiveSync w ipaqu (nie w komputerze) i wybrać "menu/połącz przez bluetooth" i gotowe. Synchronizacja nastąpi sama po krótkiej chwili.

Aby powrócić do synchronizacji przez kabelek USB trzeba w ipaqu włączyć ponownie opcję "synchron. wsz. komputery przy użyciu połączenia:" i ustawić USB jeśli potrzeba.

Brak komentarzy: