HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


sobota, 5 kwietnia 2008

Szybki skrót do "Nowa wiadomość SMS"

Aby jednym "kliknięciem" otwierać okienko do pisania Nowej wiadomości SMS trzeba dodać skrót do tej funkcji w Start Menu. Potrzebny będzie do tego jakikolwiek notatnik na Smartphone. A całość operacji wygląda tak (podaję za 'Ascorpion' z Smartphone.org.pl):
1. Do notatnika skopiować następujący kod:
00#"\Windows\tmail.exe" -service "SMS" -to "" -body ""
2. Plik zapisać np. jako "Nowy SMS.txt" (lub pod dowolną inną nazwą) gdziekolwiek w smartphonie
3. Za pomocą Menedżera Plików zmienić rozszerzenie pliku z .txt na .lnk
4. Przenieść plik "Nowy SMS.lnk" do folderu Windows\Start Menu\
i już :)

Można też utworzyć skrót do nowego SMS-a z ustawionym na stałe domyślnym odbiorcą. Postępować trzeba dokładnie tak samo, ale kod w tym wypadku wygląda tak:
00#"\Windows\tmail.exe" -transport "SMS" -to "Name <+31612345678>"
(Name to dowolnie: nazwa kontaktu czy nick, a +31612345678 to domyślny numer, na który ma być wysyłany SMS).

Brak komentarzy: