HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


czwartek, 26 czerwca 2008

Słownik MDict w wersji 2.5

Octopus-Studio wydał kolejną, ulepszoną wersję słownika MDict - v2.5. Przypominam, że MDict sam z siebie nie jest słownikiem, a super interfejsem umożliwiającym obsługę wszelkich słowników, encyklopedii czy leksykonów dostępnych w formacie MDX. W wersji 2.5 dodano obsługę zewnętrznych bibliotek audio, poprawiono działanie interfejsu, plików css, kodowanie znaków i wprowadzono szereg innych mniejszych i większych poprawek.
Więcej o tej świetnej aplikacji oraz link do baz słownikowych można znaleźć w poprzednim poście o MDict. Dostępne bazy to:
- słownik Ang-Pol i Pol-Ang
- słownik Ameryk-Pol i Pol-Ameryk
- słownik Niem-Pol i Pol-Niem
- słownik Hiszp-Pol i Pol-Hiszp
- słownik wyrazów obcych
- słownik wyrazów obcych PWN
- słownik ortograficzny
- syninimy
- słownik Języka Polskiego
- encyklopedia

Jeśli ktokolwiek posiada inne bazy MDX proszę zostawiać info w komentarzach!

» POBIERZ MDict v2.5 dla Smartphone (strona producenta)
Uwaga: Słownik trzeba instalować na karcie pamięci, aby wystarczyło miejca na bazy słownikowe, które muszą znajdować się w tej samej lokalizacji.
» POBIERZ bazy słownikowe do MDict (rapidshare)
» POBIERZ bazy słownikowe do MDict (4Shared)

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Program jest super. Szczególnie wersja 2.5. Przydałyby się jeszcze zewnętrzne biblioteki audio. Może ktoś ma już takie. Jeżeli tak to proszę je dołączyć do tego postu.

Anonimowy pisze...

mi nie działa... nie wiem co sie stało, ale jest problem z bazami słownikowymi... pomoze ktos? gdzie konkretnie mam zapisac te bazy i skad je sciagnac?

ERPE pisze...

Po ściągnięciu z rapidshare i rozpakowaniu na dysku komputera trzeba bazy skopiować najlepiej razem z całym katalogiem /Slowniki do tego samego katalogu gdzie jest zainstalowany program MDict. Musi być dość miejsca dlatego trzeba MDict instalować na karcie pamięci.

Na wypadek gdyby były problemy z rapidshare zaraz dodam drugi link do słowników z 4shared.

Anonimowy pisze...

istnieje moze do mdict slownik rosyjski-polski-rosyjski?

Anonimowy pisze...

widziałem linki do pobrania na PDAclub.pl forum, musisz pogrzebać, pozdr