HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


czwartek, 5 lutego 2009

Resco Explorer: najlepszy menadżer plików

Jeśli potrzebujecie bardziej zaawansowanego menadżera plików niż standardowy File Explorer dostępny w Windows powinniście sięgnąć po pakiet Resco Explorer 2007. Jest on nie tylko łatwiejszy i bardziej intuicyjny w obsłudze, ale przede wszystkim oferuje dzięsiątki (jeśli nie setki) więcej funkcji i możliwości. Trudno wymienić je tu wszystkie, więc wspomną o tych moim zdaniem najważniejszych.
Przede wszystkim jest to pakiet aplikacji czy raczej modułów, choć część z nich jest zintegrowana z samym explorerem. A są to: przeglądarka plików (graficznych - JPEG, GIF, itp, - tekstowych, html czy bin), moduł szyfrujący pliki i umożliwiający dostęp do nich tylko po podaniu hasła, kompresja i dekompresja ZIP oraz dekompresja RAR, przeglądarka FTP pozwalająca przez np WiFi korzystać z serwerów FTP oraz działający niezależnie Edytor Rejestru (wyszukiwanie i edycja wszelkich możliwych wpisów rejestru Windows Mobile). Ciekawostką jest wbudowany w aplikację kosz (recycle bin) działający identycznie jak w zwykłych Windows i pozwalający odzyskać skasowane pochopnie pliki. Przydatne!
Wśród funkcji menadżera plików wymienić należy zaawansowane możliwości wyszukiwania (nawet po fragmencie tekstu w pliku), bardzo proste i intuicyjne w obsłudze kopiowanie, przenoszenie, kasowanie, zmianę nazw i przesyłanie plików czy folderów (bezpośrednio przez SMS/MMS czy bluetooth), podgląd informacji i zmianę atrybutów plików, możliwość tworzenia folderów ulubionych (favorites), co przyśpiesza dostęp do wybranych danych oraz szereg opcji i ustawień pozwalających dostosować aplikacje do naszych potrzeb (folder startowy, wygląd, wielkość czcionki, zakres wyświetlanych informacji, wyświetlane pliki, sposób kompresji, skróty klawiszowe. itp). Aplikacja nie jest niestety oferowana w języku polskim.
Najnowsza dostępna obecnie wersja Resco Explorer 2007 to v6.15. Ze strony producenta można pobrać 15-dniowy trial lub zakupić na zawsze za około 20$. A warto przynajmniej wypróbować tę aplikację.

Brak komentarzy: