HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


poniedziałek, 11 maja 2009

MDict po Polsku

Jak może niektórzy użytkownicy MDict w wersji 3.0 już zauważyli, aplikacja ta może mieć polski interfejs (wystarczy zmienić ustawienia w 'Menu/Options/Misc/GUI language' na 'Polski' i uruchomić MDict jeszcze raz). Ułatwia to znacznie obsługę wszystkim tym, dla których język angielski jest naprawdę obcy. Niestety polskie tłumaczenie nie było za dobre dla małych ekranów jakimi dysponują ipaqi 514 - polecenia były za długie i niezbyt czytelne, a niektóre po prostu nie oddawały dobrze natury działania funkcji. Nie wiem, kto jest autorem tego tłumaczenia - zrobił kawał dobrej roboty! - pozwoliłem sobie je jednak nieco poprawić, tak aby wszystko wyświetlało się jak należy i było zrozumiałe.
Nawiązałem już też współpracę z Raymanem Zhangiem - autorem MDict - aby wyjaśnić wszelkie niejasności (co i jak ma działać) oraz dostosować interfejs MDict do dość długich polskich tłumaczeń (są one w większości znacznie dłuższe od angielskich odpowiedników).
Póki co możecie pobrać już gotowy i w 99% (niektóre nazwy funkcji są w dalszym ciągu za długie, aby się poprawnie wyświetlić - niezależnie ode mnie) dobrze działający polski plik lokalizacyjny. Jest on także dostosowany do wersji MDict na PC (jeśli ktoś używa).
Zip trzeba rozpakować, a następnie plik Lang.xml wgrać do katalogu MDict czy to na PC czy do iPaq-a nadgrywając istniejący plik Lang.xml. (zazwyczaj jest to '(Storage Card)/Program Files/MDict'). Plik oprócz polskiej lokalizacji nie zawiera żadnych zmian do wersji angielskiej czy chińskiej.

EDIT (21.05.2009): po konsultacjach z Raymanem udało mi się chyba utworzyć ostateczną wersję polskiego tłumaczenia do MDict. Powinna poprawnie działać zarówno w wersjach MDict dla smartphonów, jak i PPC/HTC oraz PC. Niniejszym podmieniam plik lokalizacyjny (dostępny do pobrania poniżej) na wersję najnowszą.

» POBIERZ plik lokalizacyjny (Polski) do MDict 3.0 oraz 3.2 (Hostuje.net)
» POBIERZ plik lokalizacyjny (Polski) do MDict 3.0 oraz 3.2 (SkyDrive)

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

mógł byś zrobić reupload