HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


czwartek, 7 maja 2009

Kilka nowych słowników do MDict

Na szybko odnośnie posta poniżej o nowej wersji MDict - poszukałem trochę w necie i znalazłem jeszcze kilka słowników, które można z powodzeniem używać z MDict-em. Słowniki były przygotowane do pracy z Xlator'em (interfejs słownikowy do systemów Symbian, np w Nokii), ale okazuje się, że można je łatwo i szybko konwertować do formatu MDX obsługiwanego przez MDict. Tak też zrobiłem :) Dwa inne słowniki - Polsko-Rosyjski i Rosyjsko Polski - były już gotowe w formacie MDX (ktoś zadał sobie trud i je sam skonwertował).
W załączonej paczce MDict_Slowniki_2.zip znajdziecie więc zestaw 5 słowników:


  • Polsko-Rosyjski (wyświetla wyjaśnienia z użyciem cyrylicy :)

  • Rosyjsko-Polski (lista haseł jest w cyrylicy, więc szukając trzeba poruszać się przewijając listę - no chyba, że ktoś ma włączoną obsługę cyrylicy)

  • Polski Słownik Alternatywny (np. but --> jednostka porównawcza inteligencji)

  • Słownik terminów infromatycznych i pokrewnych

  • Tablice rejestracyjne (WPI --> Piaseczno, woj. mazowieckie)
Dla tych, którzy się pogubili załączam też linka do pierwszej paczki ze słownikami (14 słowników, m.in. Encyklopedia, słowniki Ang-pol, Niem-Pol, Synonimy...). O tym jak to wszystko instalować - w poprzednich postach o MDict.

Aaaaa, i jeszcze słówko o konwersji z baz Xlator'a do MDX. Wszystko jest banalnie proste i opisane np. tu http://wronek.wikidot.com/ppc-xlator. Gotowych baz do Xlatora jest dość dużo - wystarczy poszukać (np. na peb.pl). Jeśli komuś zechciałoby się je przekonwertować... linki w komentarzach mile widziane :)

» POBIERZ Słowniki do MDict paczka 1 (4Shared)
» POBIERZ słowniki do MDict paczka 2 (4Shared)

Brak komentarzy: