HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


środa, 6 maja 2009

Nieproszonym połączeniom i SMS-om mówimy stanowcze NIE!

Nie chcecie odbierać telefonów lub wiadomości od konkretnych osób lub może całej grupy numerów? Sprzedawcy kosiarek nie dają wam spokoju? A może chcecie ograniczyć listę tych, którzy mogą do was zadzwonić tylko do aktualnej listy Kontaktów? Każdy, kto chciałby zablokować przychodzące połączenia telefoniczne i wiadomości SMS może to zrobić korzystając z aplikacji Call Firewall (najnowsza wersja v1.4). Aplikacja pozwala na wprowadzenie kilku bardzo prostych i logicznych ograniczeń: albo akceptujemy lub nie wszystkie połączenia i SMS-y, albo ograniczamy możliwości kontaktu do: listy Kontaktów, do wpisów z tzw "białej listy" (wszystkie inne połączenia i SMS-y będą odrzucane) lub wpisów z tzw "czarnej listy" (wszystkie połączenia i SMS z tej listy będą odrzucane). Tworząc listy można skorzystać z wzorców (np '609' czy 'adam') i ograniczyć połączenia przychodzące np. z konkretnej sieci, miasta, kraju, puli numerów, imiennych nadawców itd. Aplikacja pozwala także na zdefiniowanie automatycznej odpowiedzi SMS wysyłanej do tych, którzy się nie dodzwonili :)
To jeszcze nie koniec zalet - Call Firewall działa także w drugą stronę - pozwala ograniczyć połączenia wychodzące oraz tworzyć wpisy w kalendarzu przypominające o "konieczności" wykonania połączenia na konkretne numery.
Call Firewall "ładuje" się wraz ze startem systemu i działa w tle. Jego największą zeletą jest to, że jest to aplikacja Freeware (póki co za darmo). Wystarczy więc wejść na stronę producenta i ją "pobrać".

» POBIERZ Call Firewall (strona producenta)

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

blokuje równiż numery prywatne :-)
sofcik 1 klasa