HP iPAQ 514 Voice Messenger, czyli wg. HP Polska: Komunikator głosowy iPAQ 514, to poręczny, sprytny i... seksowny Smartphone. Wyposażony w wydajny procesor, szklany wytrzymały wyświetlacz qqvga (176x220), komunikację WLAN i Bluetooth, funkcje sterowania głosem, Windows Mobile 6, pakiet Office Mobile i aparat cyfrowy 1.3 M zapewnia samą przyjemność działania każdego dnia. Pracuje oczywiście w dowolnej sieci GSM w Polsce - obsługuje standardy GSM, GPRS i EDGE. Dodatkowo posiada gniazdo mini USB, slot kart Mini SD, preinstalowany Internet Explorer Mobile, JavaBlend, wyszukiwanie w Internecie, obsługę e-mail, odtwarzanie MP3 i wideo... oj możnaby tak jeszcze długo. Zapraszam do bloga, a po szczegóły odsyłam na stronę HP.


poniedziałek, 16 lutego 2009

SmartToolkit - funkcjonalność z najwyższej półki

Wygląda na to, że nie napisałem jeszcze nic a nic o SmartTollkit. Karygodne niedopatrzenie! Osobiście nie wyobrażam sobie mojego iPAQa 514 bez tej cudownej aplikacji. To dzięki niej obsługa smartphona stała się szalenie prosta i nawet sprawia przyjemność :) Ale do rzeczy.
SmartToolkit to aplikacja typu 'nakładka na system' - rozszerza ona i zmienia działanie poszczególnych przycisków, dodaje wiele nowych funkcjonalności i bajerów, a do tego jest w pełni konfigurowalna i można zmieniać jej wygląd poprzez skórki i zestawy ikon. Podstawowe funkcje i możliwości STK to:
- menu Start - wywoływane na ekranie głownym lewym przyciskiem operacyjnym - lista podobna do menu Start "zwykłych" Windows, która daje szybki dostęp do wybranych (tak, sami to definiujemy) aplikacji czy katalogów oraz do ustawień urządzenia i głównych folderów systemowych (Moje dokumenty, karta pamięci itd). Z tego poziomu można wykonywać podstawowe działania na plikach (usuń, kopiuj, wyślij, itp.) bez potrzeby uruchamiania menadżera plików Jedną z opcji menu Start jest także wyłączenie lub restart systemu.
- menu Zadań - wywoływane na ekranie głównym prawym przyciskiem operacyjnym - wyświetla listę aktualnie uruchomionych procesów lub aplikacji (z możliwością ich natychmiastowego zamknięcia lub wstrzymania) oraz oferuje możliwość wykonania zrzutu ekranu (natychmiast lub po określonym czasie). Dzięki STK dostęp do menu Zadań możliwy jest także z dowolnego innego ekranu, co pozwala na zamknięcie aplikacji czy wyłączenie zbędnego procesu w praktycznie dowolnym momencie.
- pasek Gadżetów - wywoływany na ekranie głównym przyciskiem "cofnij" - kilka dodatkowych "bajerów" jak np. zmiana profilu, blokada klawiszy, wyskakujący zegar oraz tzw. "Odpalacz", czyli kolejna definiowalna lista szybkich skrótów. Bezpośrednio na pasku Gadżetów można też umieścić własne wybrane skróty (np 'napisz SMS' czy 'Menadżer bezprzwodowy').
- Wygaszacz ekranu/Blokada klawiszy - pozwala dowolnie zdefiniować czas oraz warunki (np. "tylko na baterii") do zablokowania klawiszy i włączenia wygaszacza ekranu. Wygaszaczem może być dowolny obrazek lub zegar: analogowy lub cyfrowy. Tarcze zegarów mogą być dowolnie zmianiane.
- Przycisk "Dom" na ekranie głównym wyświetla aktualny stan baterii oraz pamięci operacyjnej bez potrzeby zagłębiania się w kilkupoziomowe menu.
- Copy-paste - możliwość zaznaczania, kopiowania i wklejania dowolnego tekstu, z dowolnej części aktywnego okna do dowolnej aplikacji.
- Wyświetlanie aktualnego czasu na belce górnej lub dolnej (nie ma potrzeby powrotu na ekran główny - zawsze widać która jest godzina)
- Zmiana wyglądu poprzez skórki oraz zestawy ikon
- STK dostępny jest całkowicie po polsku, wystarczy wgrać plik języka polskiego (moje tłumaczenie).
- Jest za darmo - tworzony przez fascynatów!
Opisane przeze mnie działanie poszczególnych klawiszy może być zmienione w konfiguracji aplikacji. Konfiguracja pozwala także na znacznie więcej, jak choćby definiowanie własnych skrótów klawiszowych, czas uruchamiania aplikacji, sposób kodowania/dekodowania znaków narodowych itd.

Ech... SmartToolkit to po prostu wszystko o czym zapomniał Microsoft projektując Windows Mobile. I co najważniejsze - świetnie sprawuje się na iPAQu 514 (no może oprócz nie wymienionej listy 'Moje kontakty', która lubi zawieszać całe urządzenie - choć oczywiście jest na to sposób :) - zobacz polską stronę o SmartToolkit.


» ZOBACZ stronę producenta SmartToolkit (e-natives Technology)
» POBIERZ SmartToolkit (wersja RC0.9)

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

boże co za badziew, nie dość że totalnie nie ergonomiczne to jeszcze zamula telefon :(

ERPE pisze...

Pozwolę się z tobą nie zgodzić. Mi telefonu STK nie zamulił (bo nie włączyłem np. funkcji Global Skining), a za to korzyści - właśnie ergonomiczne - są powalające. Do wszystkich funkcji i ważnych aplikacji dostaję się raz dwa, kontroluję na bieżąco stan pamięci i baterii, pod ręką są wszytskie potrzebne skróty, że nie wspomnę o zajefajnym wygaszaczu. Dla mnie STK to rewelacja :)

Blogger pisze...

QUANTUM BINARY SIGNALS

Professional trading signals delivered to your mobile phone every day.

Start following our trades NOW & earn up to 270% per day.